ŞAİRİMİZ ŞÜKRÜ ERBAŞ İLE NAZIM`IN İZİNDE BALKANLAR 1.BÖLÜM

ŞAİRİMİZ ŞÜKRÜ ERBAŞ İLE NAZIM`IN İZİNDE BALKANLAR 1.BÖLÜM

ŞAİRİMİZ ŞÜKRÜ ERBAŞ'IN ANLATIMLARIYLA NAZIM'IN İZİNDE BALKANLAR
BULGARİSTAN- ROMANYA

3 GECE 4 GÜN / 4 YILDIZLI OTELLERDE YARIM PANSİYON
02 Ağustos
Tur Programını Yazdır

Arkadaşlarınızla Paylaşın

Kişi Başı Fiyatı
399.00 €
3 GECE 4 GÜN
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
399.00 €
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

ŞAİRİMİZ ŞÜKRÜ ERBAŞ İLE NAZIM`IN İZİNDE BALKANLAR 1.BÖLÜM

TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL– KIRCAALİ (BULGARİSTAN)

02.08.2017

Kadıköy: 23.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi önü
Beşiktaş: 00.00 Mecidiyeköy Trump Towers önü
Bakırköy: 00.30 İncirli Plaza önü

Yukarıda belirtilen saatlerde buluşacağımız misafirlerimizle, belirtilen noktalardan hareket ederek Kapıkule'ye doğru yola çıkıyoruz. Selimpaşa'da vereceğimiz yarım saatlik moladan sonra, yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ertesinde Kapıkule Sınır Kapısı'na varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerimizin tamamlanmasının ardından Bulgaristan topraklarına giriyoruz. Haskova-Harmanlı güzergâhını geçerken bizler için özenle hazırlanmış kahvaltı paketlerimizi sıcak çay ve kahve servisi ile birlikte otobüsümüzde alıyoruz. Kahvaltı sonrası kısa bir ihtiyaç molası. Mola sonrası sabahın erken saatlerinde Kırcaali'ye varış.


2. Gün: KIRCAALİ – FİLİBE - SOFYA (BULGARİSTAN)

Kırcaali’ye varışımız ile birlikte Nazım’ın 1951 yılında dillere destan bir şekilde karşılandığı meydanda toplanıp şairimizin anlatımları ile kendimizi o günlere götürüyoruz. Kırcaali'de yaşanan duygu dolu anlar sonrası gözyaşlarımızı arkamızda bırakarak Dimitrovgrad’a doğru yelken açıyoruz. Dimitrovgrad turu ve anlatımlar sonrası Filibe’ye Nazım Hikmet Kültür Evi bahçesine varış. Şiir ve söyleşiler sonrası Filibe turumuz başlıyor. Filibe, 4000 yılık geçmişe sahip bir kent olarak; günümüzün modern binaları ve eski çağların mimarisini birleştiren güzel bir şehirdir. Kentte en çok ilgi çeken yer şüphesiz Nebet tepe mevkiinde yerleşik “Eski Filibe”dir. Görülecek yerler arasında şimdilerde Etnografya Müzesi olarak hizmet veren Argır Kuyumcuoğlu’nun evi, Filibe’ye özel en mükemmel simetrik ev örneği olan ve orijinal düzenlemesiyle, günümüzde her türlü kültürel faaliyetlere ev sahipliği yapmakta olan Balabanov Evi ve Georgi Mavridi`nin evi, Eski Roma çağından kalma Roma Amfi Tiyatrosu, Roma Stadyumu, Hisar Kapı, Kaleiçi Mahallesi, Filibe’nin en eski kiliselerinden Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya kiliseleri bulunmaktadır. Filibe turumuz sonrası öğle yemeği ve kişisel keşiflerimiz için serbest zaman. Serbest zaman sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve Sofya’ya hareket. Sofya’ya varışımız ile birlikte görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali, Milli Kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski Kraliyet Sarayı, Neo klasik stilde yapılmış olan Bulgar Milli Tiyatrosu, Arkeoloji Müzesi, Eski Sofya - Serdika şehri, Rotonda Kilisesi ve Aya Nedelya Kilisesi bulunmaktadır. Ardından Şairimiz Şükrü Erbaş'la birlikte Nazım'ın Sofya'da çok beğendiği iki noktayı ziyaret edeceğiz. Bunlar Vitosha Caddesi ve Borisova Gradina parkı. Buralarda Nazım’ın şiirlerini okuyacağız ve bu müthiş dakikalar sonrasında günün yorgunluğunu atmak üzere otelimize hareket edeceğiz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

03.08.2017


3. Gün: SOFYA –RUSÇUK (BULGARİSTAN) – BÜKREŞ (ROMANYA)

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelden eşyalarımızla birlikte ayrılıp, Rusçuk’a doğru hareket ediyoruz. Rusçuk, Nazım’ın Moskova’dan bir trene binip Bulgaristan topraklarına ilk ayak bastığı yerdir. Rusçuk Tren Garı'nda o günleri yad edeceğiz. Şükrü Erbaş burada da Nazım'ı anlatmaya ve ondan şiirler okumaya devam edecek. Rusçuk’ta yaşayacağımız güzel zaman sonra yola çıkıp, Rusçuk sınırından, Tuna Nehri üzerindeki Dostluk Köprüsü'nden geçip Romanya topraklarına adım atıyoruz. Ve sınır geçiş işlemleri sonrasında Bükreş’e varıyoruz. Rehberimiz eşliğinde panoramik şehir turuna başlıyoruz. Şehir turu sırasında Zafer Takı, İhtilal ve Üniversite Meydanları, Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan, dünyada Pentagon’dan sonra 2.büyük yönetim binası olan Parlamento Sarayı'nı panaromik olarak geziyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

04.08.2017


4. Gün: BÜKREŞ (ROMANYA) – ŞUMNU-VARNA (Bulgaristan)

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından otelden eşyalarımızla birlikte ayrılmadan sonra tekrar Bulgaristan topraklarına giriyoruz. İlk durağımız Şumnu. Günümüz, Nazım Hikmet Okuma Evi'nin bahçesinde okuyacağımız Nazım Hikmet şiirleri ile başlıyor. Şumnu'dan sonra Nazım’ın üç önemli şiirini yazdığı Balçık’a varış. Balçık turu ve anlatımları sonrası Nazım’ın hayatındaki en önemli yerlerden biri olan Varna’ya varış. Güne, Nazım’ın kaldığı oteli ziyaret ve Nazım Hikmet'in Varna'da yazdığı şiirleri okumakla devam edeceğiz. Varna şehir turu sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

05.08.2017


5. Gün: VARNA -BURGAS (Bulgaristan) – İSTANBUL

06.08.2016
Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından otelden eşyalarımız ile birlikte ayrılma ve ilk durağımız Burgas. Burgas şehir turu sonrası serbest zaman ve ardından İstanbul’a hareket edeceğiz. Varışımızla birlikte, bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle vedalaşma.


FİYATLAR

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
02.08.2017399.00 €460.00 € --Taksitler »


DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

İlk sabah otobüste alınacak hazır paket kahvaltı
4 * otellerde 3 gece konaklama
Otellerde açık büfe sabah kahvaltısı
4 adet akşam yemeği ve yemeklerde alınacak 1 adet alkollü veya alkolsüz içecek
Günde 2 adet kişi başı 0,5 su
Lüks otobüsler ile ulaşım ve programda belirtilen tüm turlar
Profesyonel rehberlik Hizmetleri
Müze giriş ücretleri
Seyahat çantası

 

Şengen Vize Ücreti (140 €)
Şahsi harcamalar
Otel ekstraları
Öğle yemekleri
Yurtdışı çıkış pulu

 

Hareket Tarihi ve Saatleri

02 Ağustos

Tur Notları

FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı