ORHAN KARAVELİ İLE ATATÜRK`ÜN İZİNDE BALKANLAR

ORHAN KARAVELİ İLE ATATÜRK`ÜN İZİNDE BALKANLAR

ORHAN KARAVELİ'NİN OBJEKTİFİNDEN ATATÜRK
Yunanistan-Makedonya-Bulgaristan
KONTENJAN 40 KİŞİDİR
3 GECE 4 GÜN / 4 YILDIZLI OTELLERDE KONAKLAMA
22 Ağustos
Tur Programını Yazdır

Arkadaşlarınızla Paylaşın

Kişi Başı Fiyatı
499.00 €
3 GECE 4 GÜN
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
499.00 €
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

ORHAN KARAVELİ İLE ATATÜRK`ÜN İZİNDE BALKANLAR

Kurtuluş Savaşı’nı Mustafa Kemal’in emrinde yaşamış Ankaralı bir kuvvacının oğlu… Çocukluğunda Atatürk’ü gören ve onunla konuşup da günümüze ulaşan ender bir tarih sayfası… Korkmadan ‘Kral Çıplak’ diyebilen bir gazeteci, bir ‘Babıali çınarı’… “Sakallı Celal”den “Tanıdığım Nazım Hikmet’e” kadar 15 önemli kitabın yazarı...  

 

TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL– KAVALA / SELANİK ( Yunanistan )

21 AĞUSTOS GECESİ

Kadıköy: 21.30 Kadıköy evlendirme dairesi önü
Beşiktaş: 22.00 Mecidiyeköy TrumphTower önü
Bakırköy: 22.30 İncirli Plaza önü

Yukarıda belirtilen saatlerde buluşacağımız misafirlerimizle, belirtilen noktalardan hareket ederek İpsala'ya doğru yola çıkıyoruz. Selimpaşa'da vereceğimiz yarım saatlik moladan sonra, yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ertesinde İpsala Sınır Kapısı'na varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerimizin tamamlanmasının ardından Yunanistan topraklarına giriyoruz. Dedeağaç (Alexandropouli), Gümülcine (Komotini) ve İskeçe (Xanthi) güzergâhını takip ederek sabahın erken saatlerinde Kavala önlerinden geçerken bizler için özenle hazırlanmış kahvaltı paketlerimizi sıcak çay ve kahve servisi ile birlikte otobüsümüzde alıyoruz. Kahvaltı sonrası kısa bir ihtiyaç molası.

Ardından Selanik şehrine hareket ediyoruz. Selanik’teki ilk durağımız Atatürk’ün evi. Yazarımız ve rehberimizin özel anlatımları eşliğinde, ortalama 1 saat sürecek ziyaretimiz sırasında, Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik'teki günleri hakkında konuşacağız ve geriye bıraktığı anılarına dokunacağız. Döneme ait eşyaları ve müthiş bir şekilde yapılan balmumu heykelleri ile Atatürk'le fotoğraf çektirme, Zübeyde Hanım'ı evin bir sedirinde çalışırken görme imkânımız var. Atamızın evini ziyaret sonrası Selanik şehir turunda Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitri Katedrali, Büyük İskender Heykeli,  Rotonda, Bedesten-Hamza Bey Cami, Aya Sophia Kilisesi,  Egnatia ve Tsimski bulvarları ve Kale görülecek yerler arasındadır. Kaleye çıkarken içinden geçeceğimiz eski kent anlamına gelen AnoPoli'ye özellikle dikkat etmenizi rica ediyoruz. Aramızdan bazıları AnoPoli'nin İstanbul'un 50 yıl önceki haline ne kadar benzediğini fark edecek. Rebetlerin ilk yerleştiği bölge olan AnoPoli, sokaklarının arasında sizi buzukiler ve geçmişin nağmeleriyle selamlıyor olacak. Şehir turumuzun ardından çok güzel bir öğle yemeği molası vereceğiz. Yemeğimizin ardından Büyülü Selanik sokaklarında serbest zaman ve rehberimizin belirleyeceği noktada buluşma ve otelimize varışla birlikte dinlenme. Dileyenler Selanik sokaklarında dolaşmaya devam edebilir ve alışveriş yapabilirler. Modiano Çarşısı ve Kapani Pazarı alışveriş için bizim size özel tavsiyelerimiz.Konaklama ve Akşam yemeği  otelimizde.

 


2. Gün: SELANİK ( Yunanistan ) – MANASTIR / ÜSKÜP ( Makedonya )23.08.2018

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelden eşyalarımızla birlikte ayrılıp, Makedonya sınırına hareket ediyoruz ve sınır geçiş işlemleri sonrasında Manastır’a varıyoruz. (Selanik-Manastır arası 215 km 3 saat ) +(Sınır İşlemleri Duruma göre 1 saat kadar sürebilir) Manastır’a varışımızla birlikte öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında Manastır Askeri İdadisi’ni ziyaret ediyoruz. Bahçede yazarımız ve rehberimiz eşliğinde özel anlatım. 1 saat sürecek ve Atamızın burada askeri öğrenci olduğu zamanlardan bahsedecek özel anlatım sonrası Manastır şehir merkezine varış ve Manastır şehir turu ve yarım saatlik serbest zaman ve sonrasında Üsküp’e harekette ilk durağımız Kalkandelen ve Alaca Camii.Alaca camii ziyareti ve küçük bir mola sonrası camileri, hanları, tarihi çarşısı ile Balkanlar’daki mirasızımızın günümüzdeki en önemli örneklerinden olan ve Ülkemize yetiştirdiği devlet ve ilim adamları ile ünlü ve Yahya Kemal’in “Kaybolan Şehri” Üsküp’e varış. (Kalkandelen -Üsküp arası 45 km- Yarım saat)  dinlenme için otelimize hareket. Geceleme otelimizde.


3. Gün: ÜSKÜP (Makedonya) - SOFYA (Bulgaristan) 24.08.2018

Otel’de alınan sabah kahvaltısının ardından otelden eşyalarımızla birlikte ayrılma ve Üsküp’e harekette ilk durağımız Üsküp Şehrinin kaleden temaşası, Kale civarındaki Mustafa Paşa Camii ve Postane binasının görülmesi. Ardından Türk Çarşısı gezisi yapılacaktır. Gezimiz sonrası öğle yemeği molası ardından Vardar Nehri üzerindeki Fatih döneminden kalan Taş Köprü üzerinden geçerek İskender Meydanında hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra serbest zaman ve öğle yemeği.
Yemeğimizden ardından Bulgaristan’a hareket ediyoruz.
Üsküp –Sofya 240 km- 3 buçuk saat)+(Sınır İşlemleri Duruma göre 1 saat kadar sürebilir) varışımızla birlikte uzun yolculuk sonrası dinlenme için otelimize hareket.
Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


4. Gün: SOFYA - PLOVDİV – İSTANBUL 25.08.2018

Otel’de alınan sabah kahvaltısının ardından otelden eşyalarımız ile birlikte ayrılma ve Sofya şehir merkezine  hareket varışımızla birlikte panoramik şehir turumuz başlıyor. Görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan AlexsanderNevski Katedrali, Milli Kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski Kraliyet Sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Bulgar Milli Tiyatrosu, Arkeoloji Müzesi, Eski Sofya - Serdika şehri, Rotonda Kilisesi, Aya Nedelya Kilisesi bulunmaktadır. Yazarımız Sofya'da Atatürk'ün askeri ateşe olduğu zamanlardan bahsedecek. Gezimiz sonrası serbest zaman ve rehberimizin belirleyeceği noktada buluşma ve  öğle yemeği molası. Ardından Plovdiv'e (Filibe) hareket. (Sofya-Plovdiv 140 km- 2 buçuk saat)varışımızla birlikte Filibeşehir turumuza başlıyoruz. Filibe, 4000 yılık geçmişe sahip bir kent olarak; günümüzün modern binaları ve eski çağların mimarisini birleştiren güzel bir şehirdir. Kentte en çok ilgi çeken yer şüphesiz Nebet tepe mevkiinde yerleşik “Eski Plovdiv” - adında şehrin en eski bölümü üzerinde bulunuyor. Görülecek yerler arasında şimdilerde Etnografya Müzesi olarak hizmet veren Argır Kuyumcuoğlu’nun evi, Plovdiv’e özel en mükemmel simetrik ev örneği ve orijinal ev düzenlemesiyle, bu günümüzde her türlü kültüler faaliyetlere ev sahipliği yapmakta olan Balabanov Evi ve GeorgiMavridi`nin evi, Eski Roma çağından kalma Roma Amfi Tiyatrosu, Roma Stadyumu, Hisar Kapı, Kaleiçi Mahallesi, Plovdiv`in en eski kiliselerinden Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya kiliseleri bulunmaktadır. Gezi sonunda Akşam yemeği molası veriyoruz.. Akşam yemeği sonrası İstanbul’a hareket.(Plovdiv - İstanbul 420 km- 5 – 6 saat)(Sınır İşlemleri Duruma göre 1 saat kadar sürebilir). İstanbul’a varışımızla bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle vedalaşma.


FİYATLAR

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
22.08.2018499.00 €559.00 € 499.00 €0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 349.00 €
7 - 12 Yaş 499.00 €
Taksitler »


DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

İlk sabah Otobüste alınacak hazır paket kahvaltı
4 * Otellerde 3 gece konaklama
Otellerde Açık büfe sabah kahvaltısı
4 adet Otellerde ve Lokal Restoranlarda alınacak Öğle yemeği
Günde 2 adet kişi başı 0,5 Su
Otobüste Günde 2 kez Çay-Kahve-İçecek ikramı
Lüks Otobüsler ile ulaşım
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
Yazarımızın anlatımları
Müze ve Giriş ücretleri
Kulaklık Hizmeti
Seyahat Çantası
Akşam yemeklerinde alınacak
1 alkollü veya alkolsüz içcecek

 

Schengen Vize Ücreti (140 €)
Şahsi harcamaları
Otel ekstraları
Öğle Yemekleri
Yurtdışı çıkış harcı

Hareket Tarihi ve Saatleri

22 Ağustos

Tur Notları

TUR ÖNCESİ VE TUR İÇİNDE HAVA MUHALEFETİ, DEPREM, SEL VB. SEBEPLERDEN DOLAYI YAPILAMAYAN TURLARDAN ACENTEMİZİN SORUMLULUĞU YOKTUR.YOLCULUK ESNASINDA HAVA VE YOL KOŞULLARINDAN DOLAYI DOĞABİLECEK GECİKMELERDEN SEYAHAT ACENTAMIZ SORUMLU TUTULAMAZ.BU TURUMUZ İSTANBUL’DAN HAREKET ETTİĞİ ANDA BAŞLAR İSTANBUL’A DÖNÜLDÜĞÜ ANDA BİTER.REZERVASYON SIRASINDA OTOBÜS KOLTUK NUMARASI VERİLMEZ.REHBERİMİZ GEREKLİ GÖRDÜĞÜ TAKDİRDE PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRMEK KAYDIYLA PROGRAM SEYRİNDE DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR.

 

FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı