ORHAN KARAVELİ İLE ATATÜRK`ÜN İZİNDE BALKANLAR

ORHAN KARAVELİ İLE ATATÜRK`ÜN İZİNDE BALKANLAR

ATATÜRK`ÜN MANEVİ TORUNU ORHAN KARAVELİ İLE ATATÜRK`ÜN İZİNDE BALKANLAR


3 Gece 4 Gün / 4 Yıldızlı Otellerde Yarım Pansiyon
20 Nisan
Tur Programını Yazdır

Arkadaşlarınızla Paylaşın

Kişi Başı Fiyatı
499.00 €
3 Gece 4 Gün
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
499.00 €
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

ORHAN KARAVELİ İLE ATATÜRK`ÜN İZİNDE BALKANLAR

TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL– SOFYA ( Bulgaristan )

19 NİSAN 2018 GECESİ

Kadıköy: 21:30 Kadıköy evlendirme dairesi önü
Beşiktaş: 22:00 Mecidiyeköy TrumpTower önü
Bakırköy: 22:30 Bakırköy İncirli Ömür Plaza önü

Yukarıda belirtilen saatlerde buluşacağımız misafirlerimizle, belirtilen noktalardan hareket ederek Edirne’ye doğru yola çıkıyoruz. Selimpaşa'da vereceğimiz yarım saatlik moladan sonra, yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ertesinde Kapıkule Sınır Kapısı'na varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerimizin tamamlanmasının ardından Bulgaristan topraklarına giriyoruz. SvilengradHarmanlı, Filibe ve Pazarcık güzergâhını takip ederek sabahın erken saatlerinde Bizler için özenle hazırlanmış kahvaltı paketlerimizi sıcak çay ve kahve servisi ile birlikte otobüsümüzde alıyoruz. Kahvaltı sonrası kısa bir ihtiyaç molası. Mola sonrası Bulgaristan’ın Başkenti Sofya’ya varış.

(İstanbul – Sofya 570 km –7 saat 30 dakika)+(Sınır İşlemleri Duruma göre 1 saat kadar sürebilir)

20 NİSAN 2017

Varışımızla birlikte panoramik şehir turumuz başlıyor. Görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan AlexsanderNevski Katedrali, Milli Kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski Kraliyet Sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Bulgar Milli Tiyatrosu, Arkeoloji Müzesi, Eski Sofya - Serdika şehri, Rotonda Kilisesi, Aya Nedelya Kilisesi bulunmaktadır. Yazarımız Sofya'da Atatürk'ün askeri ateşe olduğu zamanlardan bahsedecek ve yaşadığı yerleri görerek anılara ortak olacağız.

Turumuz sonrasında öğle yemeği için Sofya’nın en otantik restoranına gidiyoruz. Yemeğin bitiminde otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeğine kadar serbest zaman.
Konaklama otelimizde.


2. Gün: SOFYA ( Bulgaristan ) – ÜSKÜP ( Makedonya ) 21 NİSAN 2018

Otel’de alınan sabah kahvaltısının ardından otelden eşyalarımızla birlikte ayrılma Makedonya’nın başkenti Üsküp’e hareket ediyoruz.

Sofya - Üsküp 240 km- 3 buçuk saat)+(Sınır İşlemleri Duruma göre 1 saat kadar sürebilir)

Gerekli molalar vererek Üsküp’e varıyoruz. Varışımızla birlikte öğle yemeğini alacağımız restorana varıyoruz. Yemeğin bitiminde ilk durağımız Üsküp Şehrinin kaleden temaşası, Kale civarındaki Mustafa Paşa Camii ve Postane binasının görülmesi. Ardından Türk Çarşısı gezisi yapılacaktır. Gezimiz sonrası öğle yemeği molası ardından Vardar Nehri üzerindeki Fatih döneminden kalan Taş Köprü üzerinden geçerek İskender Meydanında hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde


3. Gün: ÜSKÜP ( Makedonya ) MANASTIR - SELANİK ( Yunanistan ) 22 NİSAN 2018

Otel’de alınan sabah kahvaltısının ardından otelden eşyalarımızla birlikte ayrılma Selanik’e hareket ediyoruz. İlk durağımız Kalkandelen ve Alaca Camii. Alaca camii ziyareti ve küçük bir mola sonrası Manastır’a varışımızla birlikte öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında Manastır Askeri İdadisi’ni ziyaret ediyoruz. Bahçede yazarımız ve rehberimiz eşliğinde özel anlatım. 1 saat sürecek ve Atamızın burada askeri öğrenci olduğu zamanlardan bahsedecek özel anlatım sonrası Manastır şehir merkezine varış ve Manastır şehir turu ve yarım saatlik serbest zaman ve sonrasında Selanik şehrine hareket ediyoruz.. Varışımız ile birlikte otele yerleşme ve serbest zaman .Modiano Çarşısı ve Kapani Pazarı alışveriş için bizim size özel tavsiyelerimiz. Saat 20.00'de otelimizin lobisinde toplanıp Selanik şehir merkezine varış ve ilk durağımız Atatürk’ün de bir zamanlar uğrak yeri olan Kafadarya restoranda kısa bir mola sonrası Özel Sirtaki gecemiz için Kouzine Restorana varış. Sirtaki sonrası geceleme otelimizde.


4. Gün: SELANİK ( Yunanistan )- İstanbul 23 NİSAN 2018

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelden eşyalarımızla birlikte ayrılıp Selanik’teki ilk durağımız Atatürk’ün evi. Yazarımız ve rehberimizin özel anlatımları eşliğinde, ortalama 1 saat sürecek ziyaretimiz sırasında, Mustafa Kemal Atatürk’ün Selanik'teki günleri hakkında konuşacağız ve geriye bıraktığı anılarına dokunacağız. Döneme ait eşyaları ve müthiş bir şekilde yapılan balmumu heykelleri ile Atatürk'le fotoğraf çektirme, Zübeyde Hanım'ı evin bir sedirinde çalışırken görme imkânımız var. Atamızın evini ziyaret sonrası Selanik şehir turunda Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Yunanistan'ın en büyük katedrali olan Aya Dimitri Katedrali, Büyük İskender Heykeli,  Rotonda, Bedesten-Hamza Bey Cami, Aya Sophia Kilisesi,  Egnatia ve Tsimski bulvarları ve Kale görülecek yerlerarasındadır. Kaleye çıkarken içinden geçeceğimiz eski kent anlamına gelen AnoPoli'ye özellikle dikkat etmenizi rica ediyoruz. Aramızdan bazıları AnoPoli'nin İstanbul'un 50 yıl önceki haline ne kadar benzediğini fark edecek. Rebetlerin ilk yerleştiği bölge olan AnoPoli, sokaklarının arasında sizi buzukiler ve geçmişin nağmeleriyle selamlıyor olacak. Şehir turumuzun ardından çok güzel bir öğle yemeği molası vereceğiz. Yemeğimizin ardından İstanbul’a hareket ediyoruz ve sınır geçiş işlemleri sonrası akşam yemeği molası ve İstanbul’a varış ve turumuzun sonu


FİYATLAR

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
20.04.2018499.00 €559.00 € 499.00 €0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 349.00 €
7 - 12 Yaş 399.00 €
Taksitler »


DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

İlk sabah Otobüste alınacak hazır paket kahvaltı
4 * Otellerde 3 gece konaklama
Otellerde Açık büfe sabah kahvaltısı
4 adet otellerde ve Local Restoranlarda alınacak Akşam yemeği
Selanik Sirtaki gecesi eşliğinde alınacak yemekler
Günde 2 adet kişi başı 0,5 Su
Otobüste Günde 2 kez Çay-Kahve-İçecek ikramı
Lüks Otobüsler ile ulaşım
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
Yazarımızın anlatımları
Müze ve Giriş ücretleri
Kulaklık Hizmeti
Akşam yemeklerinde alınacak
1 alkollü veya alkolsüz içcecek

 

Schengen Vize Ücreti (140 €)
Şahsi harcamalar
Otel ekstraları
Yurtdışı Çıkış Harcı

Hareket Tarihi ve Saatleri

20 Nisan

Tur Notları

FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı