ORHAN KARAVELİ İLE CUMHURİYETİN İZİNDE ANADOLU

ORHAN KARAVELİ İLE CUMHURİYETİN İZİNDE ANADOLU

ORHAN KARAVELİ'NİN OBJEKTİFİNDEN CUMHURİYETİN İZİNDE ANADOLU


4 GECE 5 GÜN / 4 VE 5 Yıldızlı otellerde

Tur Programını Yazdır

Arkadaşlarınızla Paylaşın

Kişi Başı Fiyatı
0.00
4 GECE 5 GÜN
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
0.00
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

ORHAN KARAVELİ İLE CUMHURİYETİN İZİNDE ANADOLU

Cumhuriyet'in değerleri ışığında, varlığımızı borçlu olduğumuz Atatürk'ün izinde Anadolu'yu geziyoruz. Turumuz, yazarlarımızın özel anlatımları eşliğinde gerçekleşecek.

TUR PROGRAMI

1. Gün: 6 EYLÜL 2017: İSTANBUL - SAMSUN – HAVZA – MERZİFON

6 Eylül 2017 sabahı 08.35'te, Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Anadolu Jet uçuşuyla Samsun'a hareket. 10.05 Samsun'a varıyoruz. Atamızın 19 Mayıs'ta Anadolu'ya ilk ayak bastığı kent olan Samsun, bu tarihi bize Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak armağan ettirecek kadar önemli bir kent. Havalimanından bizi alacak otobüsümüzle birlikte Samsun'da Atatürk'ün Anadolu'ya ilk ayak bastığı yer olan Tütün İskelesi'ne gideceğiz ve yazarlarımız burada özel anlatımlar yapacaklar. Ayrıca burada Samsun Belediyesi tarafından yaptırılan Atatürk ve silah arkadaşlarının heykellerini göreceğiz. Ardından yapacağımız Samsun şehir turu sonrası Havza'ya geçeceğiz. Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşlarının Samsun'dan Havza'ya geçme kararı alması sonrasında 25 Mayıs-13 Haziran 1919 tarihleri arasında konakladıkları dönemin Mesudiye Oteli, şimdinin Havza Atatürk Evi Müzesi olan bina önünde yazarlarımızın anlatımları sonrasında gerçekleştireceğimiz şehir turu sonrasında Merzifon'a hareket. Geceleme Merzifon'daki otelimizde.


2. Gün: 7 EYLÜL 2017: MERZİFON – AMASYA – SİVAS

Otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otobüsümüzle Amasya'ya hareket. Amasya'ya varışımızla birlikte modern Türkiye'nin doğum belgesi olan Amasya Genelgesi'nin imzalandığı Saraydüzü Kışla Binasına geçiyoruz. Bina şu anda Milli Mücadele Müzesi olarak kullanılıyor. Burayı yazarlarımızın anlatımları eşliğinde gezdikten sonra Amasya Şehir Turu yapacağız. Antik çağlardaki adı Amaseia olan kentte o günlerden bu zamanlara kadar görülecek çok fazla eser var. Öğle yemeğinin ardından bir diğer önemli kentimiz Sivas'a hareket. Yazarlarımız otobüste de anlatımlarına devam edecekler. Sivas'a varışımızla birlikte alacağımız akşam yemeğinin ardından konaklayacağımız otelimize geçiyoruz.


3. Gün: 8 EYLÜL 2017: SİVAS – ERZURUM

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Sivas Kongresi'nin toplandığı yer olan şimdinin Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi'ne geçiyoruz. Yazarlarımızın özel anlatımları eşliğinde burada Sivas Kongresi'ni dinleyeceğiz. Ardından yapacağımız Sivas şehir turu sonrasında alacağımız öğle yemeğini takiple Erzurum'a hareket ediyoruz. Konaklama Erzurum'daki otelimizde


4. Gün: 9 EYLÜL 2017: ERZURUM - ANKARA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Erzurum Kongresi'nin toplandığı bina olan, şimdiki adıyla Erzurum Atatürk Evi Müzesi'ne geçiyoruz ve burasını yazarlarımızın özel anlatımı eşliğinde geziyoruz. Öğle yemeğimizin ardından panoramik Erzurum şehir turuna çıkıyoruz. Şehir turunun sonrasında ise misafirlerimiz için serbest zaman. Erzurum doğunun en güzel kentlerinden biridir ve bu serbest zamanı şehri gezmek ve alışveriş için değerlendirebilirsiniz. Akşam yemeğini takiben uçakla Ankara'ya geçiyoruz.


5. Gün: 10 EYLÜL 2017 ANKARA İSTANBUL

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Ankara turuna çıkıyoruz. Yazarlarımızın özel anlatımları eşliğinde, Cumhuriyet'in kalbi olan Ankara'da göreceğimiz yerler arasında Anıtkabir, Kurtuluş Savaşı Müzesi (1. Meclis binası) ve Cumhuriyet Müzesi (2. Meclis binası) de bulunuyor. Yazarlarımız çorak ve kurak bir yerleşim yeri olan Ankara'nın Cumhuriyet'le birlikte nasıl değiştiğini anlatacaklar. Ankara'daki tam gün süren turumuzun ardından akşam saatlerinde otobüsümüzle İstanbul'a hareket. 


FİYATLAR


DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

06 eylül 08:35 Anadolujet ile Samsun uçak bileti
Zorunlu seyahat sağlık sigortası
4 * ve 5 * Otellerde 4 gece konaklama
Otellerde Açık büfe sabah kahvaltısı
4 adet Lüks Restoranlarda alınacak Öğle yemeği
4 adet Lüks Restoranlarda alınacak Akşam yemeği
Günde 2 adet kişi başı 0,5 Su
Otobüste Günde 2 kez Çay-Kahve-İçecek ikramı
Lüks Otobüsler ile ulaşım
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
Yazarlarımızın anlatımları
Müze ve Giriş ücretleri
Kulaklık Hizmeti
Seyahat Çantası
Öğle yemeklerinde alınacak 1 alkollü veya alkolsüz içecek
Akşam yemeklerinde alınacak 1 alkollü veya alkolsüz içcecek
09 Eylül Erzurum – Ankara Anadolujet 21:25  uçak bileti

 

Yemeklerde alınacak 2.içecekler
Otel ekstraları ve minibar harcamaları

Hareket Tarihi ve Saatleri

Tur Notları

FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı
 MEHMET BAYIR
İYİ BİR DÜŞÜNCE, ANKARA'DAN KATILACAĞIM. SAMSUNDAN KAFİLEYE KATILIRSAM. İSTANBUL-SAMSUN BİLETİ İNDİRİMİ YAPILIRMI.
21.07.2017
Ayşe senan çagil
Tur kesinlikle yapılacak değil mi ?
20.07.2017