AHMET TURGUT İLE KUDÜS TURU

AHMET TURGUT İLE KUDÜS TURU

Kalbim Kudüs`te kaldı kitabının yazarı Ahmet Turgut ile Kudüs Turu
TELAVİV-KUDÜS-ELHALİL-ERİHA-LUT GÖLÜ-YAFA
14-17 ARALIK 2017
3 Gece 4 Gün / 5 Yıldızlı Otelde Yarım Pansiyon
14 Aralık
Tur Programını Yazdır

Arkadaşlarınızla Paylaşın

Kişi Başı Fiyatı
990.00 USD
3 Gece 4 Gün
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
990.00 USD
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

AHMET TURGUT İLE KUDÜS TURU

Aşkın Şehidi,Kalbim Kudüs'te kaldı kitaplarının yazarı ve Kurtlar vadisi senaristi Ahmet Turgut'un objektifinden Kudüs'ü 14-17 Aralık tarihlerinde geziyoruz.

TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL / TELAVİV / KUDÜS

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali saat 06:00 ‘da Hitit Tour kontuarında buluşma. Pegasus Havayollarının PC 795 tarifeli uçağı ile saat 08:05’ te Tel Aviv'e uçuş. 2 Saat 15 Dakikalık uçuş sonrasında 09:10’da Tel Aviv Havaalanına varış. Pasaport işlemeleri ve bavullarımızı alıp otobüsümüze binme Kudüs’e hareket (Tel Aviv-Kudüs arası 80 km 1 saat 15 dakika ) otobüs yolculuğu sonrası Kudüs'e geliş ilk olarak. Zeytin Dağı’nda Kudüs'ün genel görüntüsü eşliğinde Kudüs ile ilgili tarihi bilgi takdimi Rabiatül Adeviyye'nin (r.a.) kabrini ziyaret sonrasında Hz. İsa’nın gökyüzüne yükseldiği yer olarak inanılan yerin görülmesi ardından Selman-ı Farisî kabrini ziyaret sonrasında otelimize hareket. Otel odalarına yerleşme otelde açık büfe Akşam yemeği sonrasında dinlenme.


2. Gün: KUDÜS

Sabah kahvaltısından sonra 09.00’da otelden ayrılma Mescid-i Aksa ziyareti için Eski Kudüs şehrinin Kanuni tarafından yaptırılan surlarındaki Aslanlı Kapı'ya geliş. Surlara bitişik Yusifiye Kabristanı’nda Sahabeden Ubâde bin Samit ve Şeddad Bin Evs'in(r.a.) kabirlerinin ziyareti. Hz.Meryem'in doğduğu evin görülmesi sonrası Çile yolunu anlatan resimlere bakıp Harem-i Şerif'e hareket. Kubbetüssahra, Mescid-i Aksa Camii, Mescid-i Burak, Mervan Mescidi, Eyyubi, Memlük ve Osmanlı dönemlerinden kalma diğer eserlerin tanıtımı ardından 12.30-13.45 Arası Cuma namazı için serbest zaman (Bayanlar Kubbetüs Sahra’da – Erkekler Mescid-i Aksa’da kılıyor) 13.45’da belirtilen yerde buluşma ve öğle yemeği restoranımıza hareket. Gezimize sırasıyla Berke Han’nın Kabrinin bulunduğu Halidiye kütüphanesi, Hürrem Sultan İmareti (Tekkey-i hasekiye),Tunşuk hatun Sarayı, Salahiye Medresesi, Hz. İsa'nin çarmıha gerildikten sonra defnolunduğuna inanılan Kıyam Kilisesi, Hz.Ömer Mescidi ardından Ömer Bin Hattab Meydanına hareket burada bulunan Davut burcu, Osmanlı kışlası, Tünel kapısı, Ermeni patrikhanesi ve Yafa kapını görüp geri dönüş yolunda Hz. Ömer camiinde İkindi namazı molası buradan Yahudiler için dünya üzerindeki en kutsal mekân olan Ağlama Duvarı ile Kanuni Sultan Süleyman'ın yaptırdığı su bendinin görülmesi sonrasında zaman Mescid-i Aksa’ya geri dönüyor ve akşam namazını kılıyoruz. 19.40 belirtilen yerde buluşma ve otelimize hareket. 20.00 Akşam yemeği sonrasında (yatsı namazı otelde) dinlenme.


3. Gün: EL HALİL / ERİHA / LUT GÖLÜ

Otel’de alınan 07.30-08.30 sabah kahvaltısından sonra ardından otobüslerimize binip El Halil şehrine hareket. (Kudüs-El Halil arası 32 km 45 dakika) Yol üzerinde Halhul kasabasındaki Hz. Yunus (as) makamını ziyaret.(dönüş yolunda da uğrayabiliriz) Bölge halkının 4. Harem olarak vasfettiği Hz.İbrahim, Hz. İshak, Hz.Yakub (a.s.) ve zevcelerinin kabirlerinin bulunduğu külliye ve camiinin ziyareti. Halil şehri içinde Hz. İbrahim'in ilk defa buraya geldiği zaman çadırını kurduğu mekânın görülmesi sonrasında Eriha'ya hareket.(El Halil-Eriha arası 60 km 1 saat 15 dakika) İsrailoğulları'nın vaat edilmiş topraklarda savaşla ele geçirdikleri ilk şehir olan on bin yıllık Eriha şehrinde ilk olarak Limona restorantında Öğle yemeğimizden sonra Ayartma dağı üzerinde bulunan Hişam sarayı ve Kurantul Manastırını görmek ve alışveriş için seyir tepesine hareket. Burada yarım sat alışveriş için serbest zaman sonrasında öğle namazı için Camii’ye hareket. Öğle namazı sonrasında dünyanın en çukur bölgesi olan ve Lut kavminin helak olduğu, içinde hiçbir canlının yaşayamadığı Ölü Deniz'e hareket .(Eriha-Lut Gölü arası 10 km 10 dakika) Lut gölünün görülmesi ardından Hz.Musa'nın (a.s.) makamına hareket .(Lut Gölü-Hz.Musa arası 15 km 15 dakika) ziyaret edilmesi ikindi namazı sonrasında otelimize hareket. .(Hz.Musa-Otel arası arası 25 km 35 dakika) 18.30-19.30 Akşam yemeği sonrasında otobüslerimize binip Mescid-i Aksa’ya hareket Akşam ve yatsı namazlarının edasının ardından otele dönüş.


4. Gün: PAZAR BEYTLAHM / YAFA / TELAVİV / İSTANBUL

İsteyen misafirlerimiz sabah namazını Mescid-i Aksa’da kılabilirler.Sonrasında sabah kahvaltımız otelimizde. Odaların boşaltılmasından sonra rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma ve Hz.Meryem’in defnedildiğine inanılan kilisenin ziyareti. Hz. İsa döneminden kalan 2000 yıllık zeytin ağaçlarının bulunduğu Getsemene bahçesi ve Hz. İsa’nın son duasını yaptığı ıstırap kilisesi (milletler kilisesi) ziyaretleri ve serbest zaman . Tur bitimi Havalimanına hareket.Bagaj ve check in işlemlerinin ardından Pegasus  Hava Yollarının tarifeli seferi ile saat 15:35’de İstanbul’a hareket .Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrası yerel saat ile 19:10 da  İstanbul’a varış turumuzun sonu.En kısa zamanda Dünyanın herhangi bir yerinde görüşebilmek dileğiyle…


FİYATLAR

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
14.12.2017990.00 USD1249.00 USD 990.00 USD0 - 2 Yaş 75.00 USD
3 - 6 Yaş 549.00 USD
7 - 13 Yaş 725.00 USD
Taksitler »


DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

Pegasus Hava Yolları Uçak bileti
5 yıldızlı otelde 3 gece konaklama
Açık büfe sabah kahvaltısı
4 adet Öğle yemeği
3 adet Otelde açık Büfe Akşam yemeği
Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
Programda belirtilen tüm transferler
Rehberlik hizmetleri
Ahmet Turgut’un Özel anlatımları
İsrail Vize ücreti
Gezi Boyunca Kulaklık Sistemi
Otobüste ikramlar ve Su
Yurt Dışı Çıkış harcı

 

Şahsi harcamalar
Otel ekstraları
İsteğe bağlı Seyahat Sigortası(20 $)
Son gün Akşam yemeği

Hareket Tarihi ve Saatleri

14 Aralık

Tur Notları

Rezervasyonun kesinleşmesi için tur bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.
Ödemeler tek çekim kredi kartı mail order yolu ile veya size gönderilecek banka hesap numaralarına yatırmanız ile gerçekleşir.
Tur hareket tarihinden 7 gün kala iptallerde tur ücretinin %50’si kesinti ile iade edilir.
3 Günden daha az kalan zamanda kalan günlerde iptallerde hiçbir miktarda geri iade yapılmaz.
Tüm fiyatlarımızda Kdv dâhildir.

ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti, deprem, sel vb. sebeplerden dolayı yapılamayan turlarda hitittour’un sorumluluğu yoktur.
Bu turumuz İstanbul’dan hareket ettiği anda başlar İstanbul’a dönüldüğü anda biter.
Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi ve koltuk numarası garantisi verilmez. Uzun karayolu ile yapılan turlarımızda rehberimiz ve tur operatörümüzün uyguladığı kural her gün oturma düzeninde rotasyon uygulanır. En öndeki dört koltuk ikişer sıra arkaya kayar. En arka sıradaki dört kişi en ön koltuklara oturur.
Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmayan turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Hitittour’da saklıdır.
Turun iptali durumunda Hitittour iptali bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
Yolculuk esnasında hava ve yol koşullarından dolayı doğabilecek gecikmelerden Hitittour sorumlu tutulamaz.
Otellerden hareket saatlerini rehberimiz belirleyecektir. Ayrıca rehberimiz Hitittour’un onayı ile iklim ve yol koşullarına göre programda değişiklik yapabilir.
Rehberlerimiz namaz kılanlar için namaz vakitlerine rivayet edip program akışını ona göre dizayn eder.

BU TUR İLE ALAKALI ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
İsrail Türk vatandaşlarına Vize uygulamaktadır.
26 Kasım 2017 Salı gününe kadar Vize için pasaport bilgilerinin içinde olduğu form doldurarak vize başvurusu yapılır. İstenilen bilgileri size gönderilen bilgi formunu doldurup mail ile gönderebilirsiniz. Evrak istenmemektedir.
Yeşil Pasaportlulara Vize gerekmemektedir. Yeşil Pasaportlulara Fiyattan 15 $ vize ücreti düşülür. (Yeşil pasaportluların son kayıt tarihi 17 Kasım 2017 Cuma)(Yeşil pasaportluların pasaport süresi 6 Ay’dan fazla olmalıdır.)
İsrail’de Kullanılan para birimi Şekel’dir.
Alışveriş ve harcamalarınız yanınıza bozuk Dolar getirmeniz yeterlidir.

YANIMIZA ALMAMIZ GEREKENLER
Rahat bir ayakkabı: Topuksuz veya Spor ayakkabı tercih edilmelidir.
Kıyafet:
1-Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk, güneş gözlüğü v.b)
2-İnceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz)
3-Yedek giyim, çorap ve ayakkabı alabilirsiniz.
4-Numaralı gözlük kullananların yedek gözlüğü
5-Terlik (Bazen otel odalarında terlik bulunmamaktadır.)
İlaç: Kişisel olarak kullandığınız ilaçlar varsa unutmayınız.
Fotoğraf ve Video: Yeterli hard disk alanı, şarj cihazı veya pil
Pasaport (Gidilecek Ülkeye giriş tarihinden itibaren En Az 6 aylık geçerlilik tarihi olmalıdır

FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı